Кошик
695 відгуків

Вирівнювання цін у зв'язку з підвищенням курсу долара.

Вирівнювання цін у зв'язку з підвищенням курсу долара.

Зараз часто можна побачити рекламу в деяких роздрібних магазинах, мережах і просто почути заяви від продавців-консультантів про те, що "у нас ціни за курсом 8" або "у нас ціни 2013 року" і т. п. Хоча на сьогоднішній день на дворі 13-14 грн/дол. Чи є це правдою насправді? Як би це не здавалося дивним, частково це правда, але тільки частково.

Чому? Зараз спробую пояснити. Справа в тому, що деякі великі бренди не хочуть втрачати український ринок і пішли на зустріч вітчизняному покупцеві. Серед них: Samsung, LG, Fly, Indesit, Nokia та інші. Причому деякі з них на одну групу товарів залишають ціну в гривні, на іншу ж - у доларах. Наприклад, візьмемо бренд Lenovo. Ціни на смартфони Lenovo залишилися на колишньому рівні в гривні, а ось ноутбуки та планшети Lenovo прив'язані до долара. Хоча що стосується планшетів, ціни саме в у.е. трохи знизилися, тому стрибок курсу на певні моделі виявився не настільки сильним. Тут варто ще врахувати, що ціни на планшети завжди потроху йдуть в низ у зв'язку з бурхливим розвитком технологій і виходом нових моделей.

Можемо згадати ситуацію у 2008-м. Тоді з зростанням курсу долара дорожчали абсолютно усі групи товарів абсолютно всіх брендів, що імпортуються в Україну. Зараз ситуація трохи інша.

Правда залишається ще питання чи довго ще великі корпорації на зразок Самсунг захочуть втрачати відсоток прибутку в нашій країні із-за девальвації гривні?

В одному з супермаркетів на цих вихідних можна було придбати TV Samsung UE32EH4003 за ціною 2599 грн. Навіть при курсі 8 він коштував близько трьох тисяч. Виходить, що курс зріс більш, ніж у півтора рази, а ціна впала навіть щодо старої ціни в гривні. Неймовірно? Але факт!

Але це стосується далеко не всіх товарів і брендів. На більшість з них все ж ціна в гривні зростає синхронно з підвищенням курсу долара. Тому рекламні заяви окремих супермаркетів про те, що у них всі товари за курсом 8, відверто є брехнею. Розумної людини це вже не здивує, так як рекламні методи цих супермаркетів ніколи і не були чесними, а їх відверте бажання продавати разом з товаром "повітря" аж ніяк не можна назвати турботою про споживача. А деякі примудряються піднімати синхронно ціни і на гривневі товари, про які я писав вище. Не дозволяйте спекулювати на вашому незнанні.

Що ж виходить у результаті? Ще пару місяців тому було супер-мега-вигідно самому придбати товар (той же смартфон) у закордонному (не обов'язково китайському) інтернет-магазині. Зараз ціни в доларах починають вирівнюватися і стає розумніше зробити покупку сертифікованого в Україні товару. Звичайно ж в Китаї ціна все одно нижче, але все ж не настільки, як раніше. Чекати невідомо скільки поки надішлють вам смартфон/планшет з Піднебесної. А що у випадку з поломкою? Гарантія на ваш товар залишається там, в Китаї. Наші сервісні центри за "нелегалів" не беруться.

Тому зверніть увагу на полиці наших, українських магазинів (offline та online). Але здійснюйте покупки розумно, обдумано. Порівнюйте ціни і обов'язково звертайте увагу на те, щоб товар був сертифікований в Україні. Сподіваюся, що цю статтю пишу не дарма. Зараз не той час, щоб витрачати гроші на вітер.

Інші статті
  • Реальний об'єм флешки
    Реальний об'єм флешки
    Майже кожен, хто хоч раз придбав флешку, помічав, що справжній об'єм USB-флешок, карт пам'яті, жорстких дисків та інших носіїв інформації відрізняється від заявленого на упаковці. Чому так відбувається? Давайте розберемося.
  • Швидка настройка (прошивка) тюнера U2C A1ternativa
    Швидка настройка (прошивка) тюнера U2C A1ternativa
    Розглянемо первісну швидку настройку U2C A1ternativa від коробки до перегляду. Дана стаття актуальна для всіх версій даного ресівера, яких на сьогоднішній день чотири: A1ternativa SE, A1ternativa COMBO, A1ternativa LAN, A1ternativa PRO.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner