Вирівнювання цін у зв'язку з підвищенням курсу долара.
Зараз часто можна побачити рекламу в деяких роздрібних магазинах, мережах і просто почути заяви від продавців-консультантів про те, що "у нас ціни за курсом 8" або "у нас ціни 2013 року" і т. п. Хоча на сьогоднішній день на дворі 13-14 грн/дол. Чи є це правдою насправді? Як би це не здавалося дивним, частково це правда, але тільки частково.
Чому? Зараз спробую пояснити. Справа в тому, що деякі великі бренди не хочуть втрачати український ринок і пішли на зустріч вітчизняному покупцеві. Серед них: Samsung, LG, Fly, Indesit, Nokia та інші. Причому деякі з них на одну групу товарів залишають ціну в гривні, на іншу ж - у доларах. Наприклад, візьмемо бренд Lenovo. Ціни на смартфони Lenovo залишилися на колишньому рівні в гривні, а ось ноутбуки та планшети Lenovo прив'язані до долара. Хоча що стосується планшетів, ціни саме в у.е. трохи знизилися, тому стрибок курсу на певні моделі виявився не настільки сильним. Тут варто ще врахувати, що ціни на планшети завжди потроху йдуть в низ у зв'язку з бурхливим розвитком технологій і виходом нових моделей.
Можемо згадати ситуацію у 2008-м. Тоді з зростанням курсу долара дорожчали абсолютно усі групи товарів абсолютно всіх брендів, що імпортуються в Україну. Зараз ситуація трохи інша.
Правда залишається ще питання чи довго ще великі корпорації на зразок Самсунг захочуть втрачати відсоток прибутку в нашій країні із-за девальвації гривні?
В одному з супермаркетів на цих вихідних можна було придбати TV Samsung UE32EH4003 за ціною 2599 грн. Навіть при курсі 8 він коштував близько трьох тисяч. Виходить, що курс зріс більш, ніж у півтора рази, а ціна впала навіть щодо старої ціни в гривні. Неймовірно? Але факт!
Але це стосується далеко не всіх товарів і брендів. На більшість з них все ж ціна в гривні зростає синхронно з підвищенням курсу долара. Тому рекламні заяви окремих супермаркетів про те, що у них всі товари за курсом 8, відверто є брехнею. Розумної людини це вже не здивує, так як рекламні методи цих супермаркетів ніколи і не були чесними, а їх відверте бажання продавати разом з товаром "повітря" аж ніяк не можна назвати турботою про споживача. А деякі примудряються піднімати синхронно ціни і на гривневі товари, про які я писав вище. Не дозволяйте спекулювати на вашому незнанні.
Що ж виходить у результаті? Ще пару місяців тому було супер-мега-вигідно самому придбати товар (той же смартфон) у закордонному (не обов'язково китайському) інтернет-магазині. Зараз ціни в доларах починають вирівнюватися і стає розумніше зробити покупку сертифікованого в Україні товару. Звичайно ж в Китаї ціна все одно нижче, але все ж не настільки, як раніше. Чекати невідомо скільки поки надішлють вам смартфон/планшет з Піднебесної. А що у випадку з поломкою? Гарантія на ваш товар залишається там, в Китаї. Наші сервісні центри за "нелегалів" не беруться.
Тому зверніть увагу на полиці наших, українських магазинів (offline та online). Але здійснюйте покупки розумно, обдумано. Порівнюйте ціни і обов'язково звертайте увагу на те, щоб товар був сертифікований в Україні. Сподіваюся, що цю статтю пишу не дарма. Зараз не той час, щоб витрачати гроші на вітер.
- Реальний об'єм флешкиМайже кожен, хто хоч раз придбав флешку, помічав, що справжній об'єм USB-флешок, карт пам'яті, жорстких дисків та інших носіїв інформації відрізняється від заявленого на упаковці. Чому так відбувається? Давайте розберемося.
- Швидка настройка (прошивка) тюнера U2C A1ternativaРозглянемо первісну швидку настройку U2C A1ternativa від коробки до перегляду. Дана стаття актуальна для всіх версій даного ресівера, яких на сьогоднішній день чотири: A1ternativa SE, A1ternativa COMBO, A1ternativa LAN, A1ternativa PRO.