Кошик
726 відгуків

Світлодіодні лампи. Переваги і недоліки. Як вибрати.

Світлодіодні лампи. Переваги і недоліки. Як вибрати.

У єру недешевих енергетичних ресурсів, у тому числі і електроенергії, питання енергозбереження і економії є досить актуальним. Не так давно був бум енергозберігаючих (люменісцентних) ламп, так званих "економками". Зараз більш актуальним є саме світлодіодні лампи, які є ще більш економними і мають ряд інших переваг. Хоча є і деякі недоліки, але це в більшій мірі залежить вже від виробника ― лампі, як й інші види продукції, бувають різні і різної якості. Один виробник може використовувати більш якісні світлодіоди і кращу конструкцію, інший економити.

Поглянемо на головні переваги:

  1. Перша і головна перевага, на котру звертають увагу більшість покупців ― це економність. LED лампа споживає приблизно удесятеро менше електроенергії, ніж лампа розжарювання і у два рази менше, ніж люменісцентна ("економка").
  2. Термін служби. Цей пункт можна віднести й до першого, оскільки він також тісно пов'язаність язаний з економією. Тут все логічно: чим рідше Ви будете купувати для заміни нову лампу, тім менше витрачати кошти, котрі пересічному громадянину зараз заробляються не легко. Купивши раз якісну світлодіодну лампу, Ві можете на довгий час забути про її заміну. Термін служби нормальної (не самої дорогої) світлодіодної лампи з радіатором складає 50000 годин. Це в десятки разів більше, ніж ламп розжарювання, і більше, ніж у "економок". Довше служити ― менше купувати.
  3. Стабільна робота. Сюди можна віднести як діапазон робочої напруги, так і витривалість при вмиканні-вимиканні. Нормальна світлодіодна лампа працює в широкому діапазоні напруги. Наприклад, недорогі світлодіодні лампи Videx працюють у діапазоні 175-250 В і витримують 100 000 вмикань/вимикань. Це важливо для багатьох регіонів України, оскільки багато де якість наших мереж залишає бажати кращого і потребує модернізації. Цей пункт також можна віднести до економії. Більше витримає ― не згорить ― менше купувати.
  4. Приємне світло. Чим приємніше світло, чим менше мерехтіння, тім менше стомлюються очі і тім менше стомлюєтеся Ві загалом. Стробоскопічний ефект (мерехтіння) притаманний багатьом лампам, в тому числі іноді і світлодіодним. Добросовісні виробники надавати якісний драйвер (блок живлення для світлодіодів) і якісний світлорозсіювач.
  5. Висока світловіддача. Майже всю отриману енергію світлодіод перетворює у світло, на відміну, наприклад, від лампи розжарювання, котра (при рівній потужності) тепла виділяє у рази більше. Світлодіод працює на низьковольтній напрузі і забезпечує високу ступінь пожежної безпеки.
  6. Швидкий старт. На відміну від люменісцентних, led-лампи не потребують часу на розігрів, в них нема затримки, вони одразу розгоряються на 100%.
  7. Екологічність. Світлодіодні лампи є найбільш екологічними серед усіх видів ламп. Вони не містять ртуті, як люмінісцентні, не потребують особливої утилізації і абсолютно безпечні для вашої оселі (навіть якщо розбити). Також спектр світла led-ламп не містить ультрафіолетової складової і, завдяки цьому, не привертає уваги комах і не нагріває навколишні предмети.

Це були переваги. Щодо недоліків, то їх небагато. Головний ― це ціна, вона звичайно набагато вища, ніж у ламп розжарювання, але вже не настільки відірвана від цін на звичайні "економки". Існують непогані варіанти недорогих, проте якісніх ламп (наприклад Videx). Та й окупаються смороду, про це ми вже говорили вище.

Також до недоліків можна спробувати віднести їх вузьку направленість і вузький спектр. Однак тут багато залежить від використовуваних світлодіодів. Покращить ситуацію якісний світлорозсіювач. Хоча треба чесно сказати, що він також може дещо знижувати світловий потік. Ще є таке поняття, як деградація світлодіода, альо при використанні виробником тепловідводу у конструкції лампи цей недолік можна мінімізувати.

Як бачимо, багато чого залежить від виробника світлодіодної лампи. Який розсіювач світла використовується (якщо використовується), який драйвер, чи є радіатор.

Важливо правильно підібрати необхідну лампу. По-перше, оберіть необхідну Вам форму лампі (їх зараз вистачає), потужність, тип цоколя, відтінок світіння. Найпоширенішими є теплі світло (3000К) і біле (4100К), але іноді трапляються і холодніші відтінки білого (6000-6200К). При виборі led-лампи поцікавтеся чи сумісна вона з вимикачами з підсвіткою, якщо у вас такі є. Зауважте, що зараз більшість діммерів (регуляторів яскравості) не підходять для led-ламп, треба ставити спеціальні. Якщо є радіатор, то добре, але при цьому і вага лампі більша, хоча це не є значною проблемою.

Не дивлячись на деякі недоліки, очевидно, що майбутнє освітлення саме за світлодіодами. Аргументованих переваг більш, ніж достатня.

Автор: Денис Опанасенко. Спеціально для viva.in.ua.

Інші статті
  • Реальний об'єм флешки
    Реальний об'єм флешки
    Майже кожен, хто хоч раз придбав флешку, помічав, що справжній об'єм USB-флешок, карт пам'яті, жорстких дисків та інших носіїв інформації відрізняється від заявленого на упаковці. Чому так відбувається? Давайте розберемося.
  • Швидка настройка (прошивка) тюнера U2C A1ternativa
    Швидка настройка (прошивка) тюнера U2C A1ternativa
    Розглянемо первісну швидку настройку U2C A1ternativa від коробки до перегляду. Дана стаття актуальна для всіх версій даного ресівера, яких на сьогоднішній день чотири: A1ternativa SE, A1ternativa COMBO, A1ternativa LAN, A1ternativa PRO.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner